یادنامه نورمحمد مجیدی کرایی مورخ ،شاعر و نویسنده

این وبلاگ ،به معرفی آثارزنده یادنورمحمدمجیدی کرایی ، مورخ ،نویسنده و شاعر،از استان کهگیلویه و بویراحمد و مباحث اجتماعی وفرهنگی می پردازد.

گزارش تصویری اولین یادمان زنده یاد نورمحمد مجیدی کرایی
ساعت ٥:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۱۱/۱٩  کلمات کلیدی: گزارش تصویری اولین یادمان زنده یاد نورمحمد مجیدی ، وبلاگ یاد مورخ ، یادمان نورمحمد مجیدی کرایی

گزارش تصویری اولین یادمان زنده یاد نورمحمد مجیدی کرایی نویسنده و شاعرکهگیلویه و بویراحمد

اولین یادمان زنده یاد نورمحمد مجیدی کرایی نویسنده و شاعرکهگیلویه و بویراحمد با استقبال بی نظیر، در فرهنگسرای اداره ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه برگزارشد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی سلام دنا ،در این یادمان که در تاریخ پانردهم بهمن ماه 94، به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه برگزارشد، جمعی از مدیران  ،نویسندگان ، شاعران ، اصحاب قلم و رسانه و اقشار مختلف شرکت داشتند.

آقای دکتررضا دهبانی پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، اولین سخنران همایش ، ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان گفت : یکی از برنامه های انجمن نخبگان ،تجلیل از نویسندگان بزرگ استان می باشد. وی افزود : کتابهای نورمحمد مجیدی کرایی بویژه کتاب تاریخ و جغرافیای کهگیلویه و بویراحمد وی ، یکی از منابع مهم تحقیق و پژوهش در مورد استان می باشد .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود : بینش فکری و قلم شیوای زنده یاد مجیدی کرایی ،دست مایه مناسبی برای پژوهندگان می باشد . دکتردهبانی پورخاطرنشان کرد : نورمحمد مجیدی کرایی به یک منطقه خاص تعلق نداشته ، بلکه متعلق به همه مردم ایران است . 

گزارش خبرنگارسلام دنا حاکی است ، دکتر چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد و عضو انجمن نخبگان استان سخنران دیگر این یادمان بود . وی ضمن قرائت اشعاری از شاعران ،دانایی را رمز تکامل بشردانست و در خصوص نقش نورمحمد مجیدی کرایی در تالیف آثار مکتوب استان کهگیلویه و بویراحمد، فارس و خوزستان اظهارداشت : بی شک وی یکی از نویسندگان و شاعران شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد است که آثارمتعددی از خود به جای گذاشت . 

دکتر چمن به لزوم تحلیل و نقد منصفانه آثار وی تاکید و خاطرنشان کرد : نوشتن ،گفتن و تالیف آثار علمی ، برای عرضه به جامعه است و نقد منصفانه ابزاری برای پویایی و تکامل آن ها می باشد . 

دراین همایش اردوان مجیدی کرایی فرزند زنده یاد نیز، در مورد زندگی و آثار او به ایراد سخن پرداخت .

به گزارش سایت خبری تحلیلی سلام دنا ،در این یادمان خانم سمیرا احمدی نوه زنده یاد ، سروده خودبا عنوان همنشین قلم راقرائت نمود . همچنین شاهنامه خوانی آقای یداله فتحی از شاهنامه خوانان استان ، همراه با نوای نی آقای ابوذر فتحی ،پخش مستند آثار و فعالیتهای تحقیقی و نمایشگاه آثار زنده یاد نیز از دیگر برنامه های یادمان بوده است . 

گفتنی است، جمعی ازمدیران ، مدعوین ،شرکت کنندگان و اقشارمختلف مردم قبل از برگزاری یادمان ، با حضور درکنار آرامگاه نورمحمد مجیدی کرایی ،در قطعه نام آوران و هنرمندان آرامستان جدید شهر دهدشت، ضمن قرائت فاتحه یاد و خاطره او را گرامی داشتند .

 برای مشاهده کامل گزارش تصویری کلیک نمایید.